The 2013 United States Junior Curling Championships were held from January 26 to February 2 at the Broomstones Curling Club in Wayland, Massachusetts. The winners of the championships will represent the United States at the 2013 World Junior Curling Championships in Sochi, Russia.
Men[]
Teams[]
The teams are listed as follows:[1][2]
Round robin standings[]
Final round robin standings
Key
|
|
Teams to playoffs
|
|
Teams to Tiebreaker
|
Round robin results[]
All draw times are listed in Eastern Standard Time (UTC−5).[3]
Draw 1[]
Saturday, January 26, 3:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Flippo)
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
10
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
8
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
2
|
0
|
2
|
0
|
4
|
0
|
0
|
2
|
3
|
X
|
13
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
4
|
0
|
3
|
2
|
0
|
5
|
X
|
X
|
X
|
X
|
14
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Washington (Vukich)
|
0
|
3
|
0
|
4
|
3
|
3
|
X
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Draw 2[]
Saturday, January 26, 7:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
X
|
6
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
1
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
0
|
3
|
1
|
X
|
10
|
Draw 3[]
Sunday, January 27, 8:00 am
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Vukich)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
5
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
2
|
0
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
X
|
X
|
9
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Draw 4[]
Sunday, January 27, 12:00 pm
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
1
|
North Dakota (Hodek)
|
1
|
0
|
2
|
3
|
0
|
1
|
2
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Wisconsin (Stubbe)
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
X
|
6
|
Draw 5[]
Sunday, January 27, 4:00 pm
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Alaska (Flippo)
|
2
|
5
|
0
|
3
|
4
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
14
|
Draw 6[]
Sunday, January 27, 8:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Vukich)
|
0
|
5
|
0
|
4
|
0
|
4
|
X
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Michigan (Pedersen)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
6
|
Wisconsin (Stubbe)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
7
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
7
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
1
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
8
|
Draw 7[]
Monday, January 28, 8:00 am
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
0
|
2
|
1
|
0
|
4
|
2
|
1
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Colorado (Kramer)
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Flippo)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
2
|
1
|
9
|
Draw 8[]
Monday, January 28, 12:00 pm
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Vukich)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
2
|
High Performance (Dropkin)
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
X
|
7
|
Draw 9[]
Monday, January 28, 4:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
2
|
0
|
3
|
1
|
1
|
3
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Colorado (Kramer)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Flippo)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
2
|
0
|
1
|
3
|
1
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
4
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
7
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota (Hodek)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
1
|
9
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
6
|
Draw 11[]
Tuesday, January 29, 8:00 am
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Flippo)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
4
|
Washington (Vukich)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
6
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 2 (Wright)
|
5
|
1
|
0
|
4
|
2
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
12
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
2
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
8
|
Draw 12[]
Tuesday, January 29, 12:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
7
|
Wisconsin (Stubbe)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
9
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
3
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
8
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Draw 13[]
Tuesday, January 29, 4:00 pm
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
4
|
Washington (Vukich)
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
4
|
3
|
X
|
X
|
X
|
11
|
Draw 14[]
Tuesday, January 29, 8:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
X
|
5
|
North Dakota (Hodek)
|
1
|
0
|
0
|
3
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
X
|
10
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
X
|
4
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
3
|
0
|
X
|
7
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
3
|
0
|
X
|
8
|
Wisconsin (Stubbe)
|
0
|
2
|
0
|
4
|
0
|
0
|
6
|
0
|
2
|
X
|
14
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Flippo)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
4
|
High Performance (Dropkin)
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
7
|
Draw 16[]
Wednesday, January 30, 12:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
4
|
High Performance (Dropkin)
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
X
|
8
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
8
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
7
|
Draw 17[]
Wednesday, January 30, 4:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
1
|
1
|
1
|
3
|
1
|
5
|
X
|
X
|
X
|
X
|
12
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
0
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Pedersen)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
X
|
6
|
Alaska (Flippo)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
4
|
X
|
8
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
7
|
Washington (Vukich)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Draw 19[]
Thursday, January 31, 8:00 am
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Vukich)
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
4
|
X
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
High Performance (Dropkin)
|
0
|
4
|
4
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Colorado (Kramer)
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
0
|
0
|
0
|
4
|
2
|
3
|
2
|
X
|
X
|
X
|
11
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
1
|
0
|
4
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
10
|
Alaska (Flippo)
|
0
|
5
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
8
|
Draw 21[]
Thursday, January 31, 8:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
5
|
Minnesota 1 (Meyers)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
4
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
8
|
Michigan (Pedersen)
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
9
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Colorado (Kramer)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Washington (Vukich)
|
4
|
3
|
1
|
0
|
3
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
11
|
Draw 22[]
Friday, February 1, 8:00 am
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Alaska (Flippo)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
4
|
0
|
2
|
0
|
X
|
10
|
Draw 23[]
Friday, February 1, 12:00 pm
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
0
|
0
|
1
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
7
|
North Dakota (Hodek)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota 2 (Wright)
|
4
|
0
|
3
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
8
|
Michigan (Pedersen)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Tiebreaker[]
Friday, February 1, 4:00 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Stubbe)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Minnesota 2 (Wright)
|
4
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
3
|
X
|
X
|
X
|
11
|
Playoffs[]
1 vs. 2[]
Friday, February 1, 8:00 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
2
|
0
|
0
|
2
|
X
|
X
|
7
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
X
|
2
|
3 vs. 4[]
Friday, February 1, 8:00 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Vukich)
|
3
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Minnesota 2 (Wright)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
4
|
Semifinal[]
Saturday, February 2, 9:00 am
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Dunnam)
|
1
|
0
|
4
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
7
|
Washington (Vukich)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
4
|
1
|
9
|
Final[]
Saturday, February 2, 1:30 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Dropkin)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Washington (Vukich)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
X
|
6
|
Women[]
Teams[]
The teams are listed as follows:[1][4]
Round robin standings[]
Final round robin standings
Round robin results[]
All draw times are listed in Eastern Standard Time (UTC−5).[3]
Draw 2[]
Saturday, January 26, 7:00 pm
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
1
|
3
|
0
|
4
|
5
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Washington (Sweet)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
1
|
3
|
0
|
3
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
2
|
3
|
2
|
0
|
2
|
3
|
X
|
X
|
X
|
12
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Draw 3[]
Sunday, January 27, 8:00 am
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
0
|
0
|
5
|
Pennsylvania (Anderson)
|
1
|
2
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
4
|
0
|
10
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
New York (Ely)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
8
|
Draw 4[]
Sunday, January 27, 12:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
3
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
4
|
X
|
X
|
11
|
Washington (Sweet)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
6
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
5
|
Draw 5[]
Sunday, January 27, 4:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Wisconsin (Haag)
|
1
|
0
|
3
|
4
|
3
|
2
|
X
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
New York (Ely)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Pennsylvania (Anderson)
|
0
|
0
|
2
|
3
|
3
|
0
|
0
|
2
|
X
|
X
|
10
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
2
|
5
|
1
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Draw 6[]
Sunday, January 27, 8:00 pm
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
2
|
5
|
0
|
0
|
0
|
1
|
10
|
Washington (Sweet)
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
3
|
2
|
0
|
9
|
Draw 7[]
Monday, January 28, 8:00 am
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Pennsylvania (Anderson)
|
3
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
X
|
11
|
Draw 8[]
Monday, January 28, 12:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Minnesota (Christensen)
|
2
|
0
|
2
|
5
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
High Performance (Solem)
|
7
|
0
|
4
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
12
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
New York (Ely)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
X
|
5
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
1
|
2
|
0
|
0
|
4
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
10
|
Draw 10[]
Monday, January 28, 8:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
2
|
High Performance (Solem)
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
6
|
Alaska (Fowler)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
3
|
8
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Sweet)
|
3
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
2
|
X
|
9
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
6
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Pennsylvania (Anderson)
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Draw 11[]
Tuesday, January 29, 8:00 am
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
3
|
0
|
2
|
8
|
New York (Ely)
|
2
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
6
|
Draw 12[]
Tuesday, January 29, 12:00 pm
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
1
|
0
|
X
|
7
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Sweet)
|
2
|
1
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
1
|
X
|
11
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Draw 13[]
Tuesday, January 29, 4:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
2
|
1
|
X
|
X
|
7
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
3
|
0
|
3
|
X
|
X
|
10
|
Pennsylvania (Anderson)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Schroeder)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
3
|
New York (Ely)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
X
|
9
|
Draw 15[]
Wednesday, January 30, 8:00 am
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Anderson)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
2
|
0
|
3
|
X
|
X
|
10
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
9
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
6
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Wisconsin (Haag)
|
2
|
0
|
2
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
X
|
12
|
Washington (Sweet)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
4
|
Draw 16[]
Wednesday, January 30, 12:00 pm
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
6
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
New York (Ely)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
5
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
3
|
0
|
2
|
10
|
Draw 17[]
Wednesday, January 30, 4:00 pm
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Anderson)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
3
|
2
|
0
|
0
|
1
|
X
|
8
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Draw 18[]
Wednesday, January 30, 8:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Sweet)
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
8
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
0
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
6
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Minnesota (Christensen)
|
2
|
3
|
2
|
0
|
0
|
3
|
3
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
0
|
Wisconsin (Haag)
|
3
|
2
|
1
|
2
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
New York (Ely)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
3
|
High Performance (Solem)
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
4
|
X
|
X
|
9
|
Draw 20[]
Thursday, January 31, 4:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
7
|
New York (Ely)
|
3
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
11
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
4
|
X
|
11
|
Wisconsin (Haag)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
6
|
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
2
|
0
|
2
|
2
|
10
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
5
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Alaska (Fowler)
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
6
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
5
|
Draw 21[]
Thursday, January 31, 8:00 pm
Sheet 3
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Anderson)
|
0
|
2
|
3
|
0
|
4
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
10
|
Washington (Sweet)
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
X
|
5
|
Draw 22[]
Friday, February 1, 8:00 am
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
North Dakota 1 (Lindgren)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
0
|
7
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
3
|
1
|
8
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Michigan (Schroeder)
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
5
|
North Dakota 2 (Brekke)
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
X
|
8
|
Sheet 4
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
2
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
X
|
X
|
7
|
High Performance (Solem)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Draw 23[]
Friday, February 1, 12:00 pm
Sheet 1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Anderson)
|
1
|
3
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Alaska (Fowler)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
5
|
Sheet 2
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Washington (Sweet)
|
2
|
0
|
1
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
9
|
New York (Ely)
|
0
|
6
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
10
|
Playoffs[]
1 vs. 2[]
Friday, February 1, 8:00 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
8
|
High Performance (Solem)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
3 vs. 4[]
Friday, February 1, 8:00 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Pennsylvania (Anderson)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
8
|
Semifinal[]
Saturday, February 2, 9:00 am
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
High Performance (Solem)
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
8
|
Wisconsin (Haag)
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
7
|
Final[]
Saturday, February 2, 1:30 pm
Team
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Minnesota (Christensen)
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
6
|
High Performance (Solem)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
7
|
References[]
External links[]