Qualifier for 2022 Winter Olympics
The Pre-Olympic qualification event in curling was held from October 5–15, 2021, in Erzurum, Turkey. It was the last chance for National Olympic Committees to qualify for the Olympic qualification event. For mixed doubles three nations qualified for the Olympic qualification event. For the other two disciplines, men's and women's, two nations qualified for the Olympic qualification event.[1] Latvia, Turkey and Denmark qualified in the mixed doubles; the Czech Republic and Finland qualified in men's; and Latvia and Turkey qualified in the women's.
Mixed doubles[]
Teams[]
Round robin standings[]
Final Round Robin Standings
Key
|
|
Teams to Playoffs (Top 3 in each group)
|
Group A Round Robin Summary Table
2
|
Belarus
|
—
|
6–8
|
4–13
|
9–4
|
8–5
|
6–4
|
3–2
|
4
|
Kyrgyzstan
|
8–6
|
—
|
L–W
|
9–8
|
5–6
|
7–8
|
2–3
|
1
|
Latvia
|
13–4
|
W–L
|
—
|
7–4
|
8–7
|
6–3
|
5–0
|
5
|
Lithuania
|
4–9
|
8–9
|
4–7
|
—
|
10–6
|
10–4
|
2–3
|
3
|
Portugal
|
5–8
|
6–5
|
7–8
|
6–10
|
—
|
12–1
|
2–3
|
6
|
Slovakia
|
4–6
|
8–7
|
3–6
|
4–10
|
1–12
|
—
|
1–4
|
Group B Round Robin Summary Table
3
|
Brazil
|
—
|
4–10
|
8–1
|
7–5
|
3–12
|
2–2
|
2
|
Kazakhstan
|
10–4
|
—
|
8–7
|
10–3
|
8–9
|
3–1
|
4
|
Nigeria
|
1–8
|
7–8
|
—
|
11–10
|
0–14
|
1–3
|
5
|
Slovenia
|
5–7
|
3–10
|
10–11
|
—
|
1–12
|
0–4
|
1
|
Turkey
|
12–3
|
9–8
|
14–0
|
12–1
|
—
|
4–0
|
Group C Round Robin Summary Table
3
|
Austria
|
—
|
9–4
|
2–10
|
2–11
|
5–2
|
2–2
|
5
|
Belgium
|
4–9
|
—
|
5–9
|
7–8
|
3–8
|
0–4
|
2
|
Chinese Taipei
|
10–2
|
9–5
|
—
|
3–11
|
9–1
|
3–1
|
1
|
Denmark
|
11–2
|
8–7
|
11–3
|
—
|
12–3
|
4–0
|
4
|
Mexico
|
2–5
|
8–3
|
1–9
|
3–12
|
—
|
1–3
|
Round robin results[]
All draw times are listed in Turkey Time (UTC+03:00).[3]
Draw 1[]
Tuesday, October 5, 9:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Denmark
|
4
|
0
|
3
|
3
|
0
|
2
|
0
|
X
|
12
|
Mexico
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Kazakhstan
|
1
|
3
|
0
|
1
|
1
|
3
|
1
|
X
|
10
|
Brazil
|
0
|
0
|
4
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Draw 2[]
Tuesday, October 5, 14:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Belarus
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Latvia
|
4
|
1
|
0
|
5
|
0
|
3
|
X
|
X
|
13
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Slovakia
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Lithuania
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
3
|
X
|
10
|
Draw 3[]
Tuesday, October 5, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Slovenia
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Turkey
|
4
|
0
|
4
|
1
|
1
|
1
|
1
|
X
|
12
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Final
|
Nigeria
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
0
|
1
|
2
|
0
|
7
|
Kazakhstan
|
1
|
3
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
8
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Denmark
|
0
|
1
|
0
|
0
|
5
|
0
|
0
|
2
|
8
|
Belgium
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
7
|
Draw 4[]
Wednesday, October 6, 9:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Slovenia
|
0
|
5
|
1
|
0
|
4
|
0
|
0
|
0
|
10
|
Nigeria
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
4
|
1
|
11
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Portugal
|
2
|
0
|
0
|
0
|
3
|
1
|
1
|
0
|
7
|
Latvia
|
0
|
1
|
4
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
8
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Lithuania
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Belarus
|
4
|
1
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
X
|
9
|
Draw 5[]
Wednesday, October 6, 14:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Turkey
|
3
|
2
|
3
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
12
|
Brazil
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Draw 6[]
Wednesday, October 6, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Lithuania
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
4
|
Latvia
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
7
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Belgium
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Mexico
|
2
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
X
|
8
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Austria
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Denmark
|
4
|
1
|
0
|
1
|
2
|
2
|
1
|
X
|
11
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Slovakia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Portugal
|
5
|
1
|
0
|
2
|
1
|
3
|
X
|
X
|
12
|
Draw 7[]
Thursday, October 7, 9:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Mexico
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
2
|
Austria
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
X
|
5
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Portugal
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
5
|
Belarus
|
0
|
2
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
8
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Latvia
|
0
|
1
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
6
|
Slovakia
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
3
|
Draw 8[]
Thursday, October 7, 14:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Brazil
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
1
|
0
|
2
|
7
|
Slovenia
|
1
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
5
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Nigeria
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
0
|
Turkey
|
2
|
2
|
2
|
1
|
3
|
4
|
X
|
X
|
14
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Belgium
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Austria
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
5
|
0
|
X
|
9
|
Draw 9[]
Thursday, October 7, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Brazil
|
1
|
2
|
0
|
1
|
1
|
2
|
1
|
X
|
8
|
Nigeria
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Latvia
|
0
|
1
|
0
|
1
|
3
|
0
|
2
|
0
|
W
|
Kyrgyzstan
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
/
|
L
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Portugal
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
X
|
6
|
Lithuania
|
0
|
3
|
0
|
4
|
0
|
3
|
0
|
X
|
10
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Belarus
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Slovakia
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
4
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Turkey
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
9
|
Kazakhstan
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
8
|
- The team from Kyrgyzstan ran out of time in the eighth end, and therefore forfeited the game.
Playoffs[]
Qualification Semifinal Game 1[]
Friday, October 8, 9:00
Qualification Semifinal Game 2[]
Friday, October 8, 9:00
Qualification Semifinal Game 3[]
Friday, October 8, 9:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Belarus
|
3
|
0
|
1
|
1
|
1
|
0
|
2
|
X
|
8
|
Brazil
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
2
|
Qualification Game 1[]
Friday, October 8, 15:00
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Latvia
|
3
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
X
|
9
|
Kazakhstan
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
6
|
Qualification Game 2[]
Friday, October 8, 15:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Turkey
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
8
|
Portugal
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
2
|
0
|
7
|
Qualification Game 3[]
Friday, October 8, 15:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
Final
|
Denmark
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
X
|
7
|
Belarus
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
5
|
Men[]
Teams[]
Round robin standings[]
Final Round Robin Standings
Key
|
|
Teams to Playoffs (Top 2 in each group)
|
Group B Round Robin Summary Table
4
|
Austria
|
—
|
4–7
|
2–4
|
5–9
|
13–4
|
6–5
|
2–3
|
2
|
Czech Republic
|
7–4
|
—
|
2–6
|
8–2
|
15–1
|
8–4
|
4–1
|
1
|
Finland
|
4–2
|
6–2
|
—
|
6–5
|
24–2
|
7–3
|
5–0
|
3
|
Hungary
|
9–5
|
2–8
|
5–6
|
—
|
15–2
|
8–7
|
3–2
|
6
|
Nigeria
|
4–13
|
1–15
|
2–24
|
2–15
|
—
|
2–17
|
0–5
|
5
|
Slovenia
|
5–6
|
4–8
|
3–7
|
7–8
|
17–2
|
—
|
1–4
|
Group C Round Robin Summary Table
2
|
Belgium
|
—
|
9–6
|
9–7
|
8–4
|
9–11
|
1–7
|
3–2
|
3
|
Estonia
|
6–9
|
—
|
9–0
|
13–1
|
11–6
|
6–7
|
3–2
|
4
|
Latvia
|
7–9
|
0–9
|
—
|
8–5
|
8–4
|
2–10
|
2–3
|
6
|
Romania
|
4–8
|
1–13
|
5–8
|
—
|
3–15
|
4–10
|
0–5
|
5
|
Slovakia
|
11–9
|
6–11
|
4–8
|
15–3
|
—
|
5–10
|
2–2
|
1
|
Spain
|
7–1
|
7–6
|
10–2
|
10–4
|
10–5
|
—
|
5–0
|
Round robin results[]
All draw times are listed in Turkey Time (UTC+03:00).[3]
Draw 1[]
Sunday, October 10, 14:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Czech Republic (Klíma)
|
3
|
3
|
0
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
X
|
X
|
15
|
Nigeria (Woods)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
1
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Austria (Higatzberger)
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
X
|
5
|
Hungary (Czermann)
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
2
|
1
|
X
|
9
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Chinese Taipei (Lin)
|
1
|
0
|
1
|
2
|
2
|
3
|
0
|
1
|
X
|
X
|
10
|
Brazil (Kraehenbuehl)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Turkey (Karagöz)
|
4
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
4
|
0
|
2
|
X
|
14
|
Kyrgyzstan (Dmitriev)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
5
|
Draw 2[]
Sunday, October 10, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovakia (Gallo)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Latvia (Vonda)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
2
|
2
|
8
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Belgium (Verreycken)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
1
|
Spain (Vez)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
3
|
X
|
7
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Finland (Kiiskinen)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
X
|
7
|
Slovenia (Sever)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Estonia (Veltsman)
|
4
|
4
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
13
|
Romania (Anghelinei)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Draw 3[]
Monday, October 11, 9:00
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Nigeria (Woods)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Austria (Higatzberger)
|
5
|
2
|
0
|
2
|
1
|
2
|
0
|
0
|
1
|
X
|
13
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Hungary (Czermann)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
5
|
Finland (Kiiskinen)
|
1
|
0
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
6
|
Draw 4[]
Monday, October 11, 14:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovenia (Sever)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
4
|
Czech Republic (Klíma)
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
X
|
8
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Latvia (Vonda)
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
X
|
8
|
Romania (Anghelinei)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
5
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Belgium (Verreycken)
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
9
|
Slovakia (Gallo)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
3
|
0
|
2
|
0
|
11
|
Draw 5[]
Monday, October 11, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Spain (Vez)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
7
|
Estonia (Veltsman)
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
6
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kyrgyzstan (Dmitriev)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
1
|
7
|
Chinese Taipei (Lin)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
6
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kazakhstan (Korabayev)
|
3
|
1
|
1
|
0
|
0
|
5
|
X
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Brazil (Kraehenbuehl)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Draw 6[]
Tuesday, October 12, 9:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovenia (Sever)
|
5
|
3
|
2
|
0
|
3
|
4
|
0
|
X
|
X
|
X
|
17
|
Nigeria (Woods)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Hungary (Czermann)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Czech Republic (Klíma)
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
X
|
X
|
X
|
8
|
Draw 7[]
Tuesday, October 12, 14:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kyrgyzstan (Dmitriev)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
7
|
Kazakhstan (Korabayev)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Spain (Vez)
|
1
|
0
|
4
|
0
|
1
|
4
|
X
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Latvia (Vonda)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Draw 8[]
Tuesday, October 12, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Chinese Taipei (Lin)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Turkey (Karagöz)
|
4
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
X
|
9
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Finland (Kiiskinen)
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
4
|
Austria (Higatzberger)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
2
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Estonia (Veltsman)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
4
|
0
|
0
|
0
|
6
|
Belgium (Verreycken)
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
2
|
9
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Romania (Anghelinei)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
3
|
Slovakia (Gallo)
|
4
|
0
|
4
|
1
|
4
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
15
|
Draw 9[]
Wednesday, October 13, 9:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Romania (Anghelinei)
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Belgium (Verreycken)
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
2
|
X
|
8
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Latvia (Vonda)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
0
|
Estonia (Veltsman)
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
X
|
X
|
X
|
9
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovakia (Gallo)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
5
|
Spain (Vez)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
2
|
0
|
2
|
X
|
10
|
Draw 11[]
Wednesday, October 13, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Czech Republic (Klíma)
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
X
|
7
|
Austria (Higatzberger)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
X
|
4
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Slovenia (Sever)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
7
|
Hungary (Czermann)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
8
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Turkey (Karagöz)
|
3
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
X
|
X
|
10
|
Kazakhstan (Korabayev)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
X
|
X
|
4
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Brazil (Kraehenbuehl)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
6
|
Kyrgyzstan (Dmitriev)
|
2
|
1
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
7
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Finland (Kiiskinen)
|
4
|
4
|
0
|
5
|
0
|
4
|
4
|
3
|
X
|
X
|
24
|
Nigeria (Woods)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Draw 12[]
Thursday, October 14, 9:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Brazil (Kraehenbuehl)
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
5
|
Turkey (Karagöz)
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
X
|
10
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Spain (Vez)
|
0
|
0
|
3
|
2
|
1
|
1
|
0
|
2
|
1
|
X
|
10
|
Romania (Anghelinei)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
X
|
4
|
Draw 13[]
Thursday, October 14, 14:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Nigeria (Woods)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
2
|
Hungary (Czermann)
|
4
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
3
|
1
|
1
|
X
|
15
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Estonia (Veltsman)
|
0
|
0
|
5
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
11
|
Slovakia (Gallo)
|
0
|
0
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
6
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Czech Republic (Klíma)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
2
|
Finland (Kiiskinen)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
6
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kazakhstan (Korabayev)
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
6
|
Chinese Taipei (Lin)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
5
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Belgium (Verreycken)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
0
|
2
|
9
|
Latvia (Vonda)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
7
|
Draw 14[]
Thursday, October 14, 19:00
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Austria (Higatzberger)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
6
|
Slovenia (Sever)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5
|
Playoffs[]
Qualification Semifinal 1[]
Friday, October 15, 9:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Czech Republic (Klíma)
|
2
|
3
|
1
|
5
|
0
|
2
|
1
|
0
|
X
|
X
|
14
|
Belgium (Verreycken)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
3
|
Qualification Semifinal 2[]
Friday, October 15, 9:00
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Turkey (Karagöz)
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
4
|
2
|
0
|
X
|
X
|
10
|
Kyrgyzstan (Dmitriev)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
3
|
Qualification Game 1[]
Friday, October 15, 16:00
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Spain (Vez)
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
6
|
Czech Republic (Klíma)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
7
|
Qualification Game 2[]
Friday, October 15, 16:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Finland (Kiiskinen)
|
0
|
2
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
10
|
Turkey (Karagöz)
|
3
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
0
|
9
|
Women[]
Teams[]
Round robin standings[]
Final Round Robin Standings
Key
|
|
Teams to Playoffs (Top 2 in each group)
|
Group A Round Robin Summary Table
2
|
Hungary
|
—
|
13–4
|
2–6
|
8–7
|
12–2
|
3–1
|
3
|
Kazakhstan
|
4–13
|
—
|
4–12
|
11–4
|
13–6
|
2–2
|
1
|
Latvia
|
6–2
|
12–4
|
—
|
12–3
|
7–3
|
4–0
|
5
|
Slovenia
|
7–8
|
4–11
|
3–12
|
—
|
4–8
|
0–4
|
4
|
Spain
|
2–12
|
6–13
|
3–7
|
8–4
|
—
|
1–3
|
Group B Round Robin Summary Table
5
|
Austria
|
—
|
5–10
|
2–15
|
3–10
|
1–11
|
0–4
|
4
|
Brazil
|
10–5
|
—
|
1–10
|
4–11
|
2–12
|
1–3
|
3
|
Norway
|
15–2
|
10–1
|
—
|
5–6
|
8–3
|
3–1
|
1
|
Slovakia
|
10–3
|
11–4
|
6–5
|
—
|
4–10
|
3–1
|
2
|
Turkey
|
11–1
|
12–2
|
3–8
|
10–4
|
—
|
3–1
|
Round robin results[]
All draw times are listed in Turkey Time (UTC+03:00).[3]
Draw 3[]
Monday, October 11, 9:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kazakhstan (Ebauyer)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Hungary (Kalocsai-van Dorp)
|
3
|
1
|
0
|
5
|
0
|
0
|
3
|
1
|
X
|
X
|
13
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Brazil (Shibuya)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Turkey (Yıldız)
|
1
|
0
|
2
|
2
|
1
|
0
|
3
|
3
|
X
|
X
|
12
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Latvia (Blumberga-Bērziņa)
|
2
|
0
|
0
|
3
|
3
|
3
|
1
|
0
|
X
|
X
|
12
|
Slovenia (Zaveljcina)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
X
|
X
|
3
|
Draw 4[]
Monday, October 11, 14:00
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Austria (Reitsma)
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Slovakia (Matulová)
|
3
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
2
|
X
|
X
|
10
|
Draw 5[]
Monday, October 11, 19:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Turkey (Yıldız)
|
4
|
2
|
1
|
2
|
0
|
2
|
X
|
X
|
X
|
X
|
11
|
Austria (Reitsma)
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Spain (García)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
3
|
Latvia (Blumberga-Bērziņa)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
2
|
X
|
7
|
Draw 6[]
Tuesday, October 12, 9:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Brazil (Shibuya)
|
0
|
1
|
1
|
1
|
3
|
0
|
2
|
0
|
2
|
X
|
10
|
Austria (Reitsma)
|
2
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
X
|
5
|
Draw 7[]
Tuesday, October 12, 14:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Spain (García)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Hungary (Kalocsai-van Dorp)
|
0
|
2
|
0
|
6
|
0
|
4
|
X
|
X
|
X
|
X
|
12
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovenia (Zaveljcina)
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Kazakhstan (Ebauyer)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
4
|
0
|
3
|
0
|
2
|
X
|
11
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Norway (Rørvik)
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
4
|
1
|
X
|
X
|
8
|
Turkey (Yıldız)
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Draw 8[]
Tuesday, October 12, 19:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Hungary (Kalocsai-van Dorp)
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
8
|
Slovenia (Zaveljcina)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
7
|
Draw 9[]
Wednesday, October 13, 9:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovakia (Matulová)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
6
|
Norway (Rørvik)
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
5
|
Draw 10[]
Wednesday, October 13, 14:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Kazakhstan (Ebauyer)
|
2
|
2
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
2
|
2
|
X
|
13
|
Spain (García)
|
0
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
X
|
6
|
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovakia (Matulová)
|
2
|
1
|
3
|
0
|
2
|
2
|
0
|
1
|
X
|
X
|
11
|
Brazil (Shibuya)
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Austria (Reitsma)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
2
|
Norway (Rørvik)
|
7
|
1
|
0
|
1
|
0
|
6
|
X
|
X
|
X
|
X
|
15
|
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Hungary (Kalocsai-van Dorp)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
2
|
Latvia (Blumberga-Bērziņa)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
X
|
X
|
6
|
Draw 12[]
Thursday, October 14, 9:00
Sheet E
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovenia (Zaveljcina)
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
X
|
4
|
Spain (García)
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
X
|
8
|
Draw 14[]
Thursday, October 14, 19:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Latvia (Blumberga-Bērziņa)
|
0
|
4
|
1
|
0
|
0
|
4
|
2
|
1
|
X
|
X
|
12
|
Kazakhstan (Ebauyer)
|
2
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Norway (Rørvik)
|
3
|
2
|
0
|
3
|
1
|
1
|
X
|
X
|
X
|
X
|
10
|
Brazil (Shibuya)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
X
|
X
|
1
|
Sheet D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Turkey (Yıldız)
|
1
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
3
|
X
|
X
|
10
|
Slovakia (Matulová)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
X
|
X
|
4
|
Playoffs[]
Qualification Game 1[]
Friday, October 15, 9:00
Sheet B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Latvia (Blumberga-Bērziņa)
|
3
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
9
|
Slovakia (Matulová)
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
7
|
Second Place Game[]
Friday, October 15, 9:00
Sheet A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Final
|
Hungary (Kalocsai-van Dorp)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
5
|
Turkey (Yıldız)
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
6
|
Qualification Game 2[]
Friday, October 15, 16:00
Sheet C
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Final
|
Slovakia (Matulová)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
X
|
X
|
3
|
Turkey (Yıldız)
|
5
|
0
|
0
|
1
|
0
|
2
|
1
|
3
|
X
|
X
|
12
|
References[]